centrum uvědomění

 
 
 
sawing Gerard: Narodil jsem se v roce 1941 a pracoval jsem  jako inženýr, poradce a ředitel společnosti. Můj zájem o duchovno začal se zážitky v dětství, které jsem později interpretoval jako spirituelní. Při práci rostl můj zájem o psychologii a později o spiritualitu. Před více než deseti lety jsem po několika krizích odešel ze světa obchodu a pozornost jsem věnoval osobnímu rozvoji a mezilidským vztahům. Tuto oblast jsem studoval v mnoha kurzech pod vedením známých holandských učitelů. Velmi mě také inspiruje práce Kena Wilbera.
V poslední době mě stále více baví zkoumat, jak mohu uplatnit své vědomosti v praxi. Je to fascinující, těžko ovlivnitelný proces. Znamená to pro mne především vnímat sebe a vše ostatní z pozice „všeho mám dost“ namísto  pocitu nedostatku, což jsem činil většinu svého života. Změna se projevuje i tím, že jsem na seminářích začal předávat ostatním své poznatky z této oblasti.
 
 
Renée: Mnoho let jsem pracovala jako zdravotní sestra. Pak jsem si začala uvědomovat, že do světa nemocnice a lékařské vědy už nepatřím. Absolvovala jsem řadu školení zaměřených na masáže, práci s tělem a psychoterapii. V té době jsem vytvářela umělecké závěsy a přehozy. 
Od dětství se věnuji fotografování a vaření. 
V posledních letech se prohloubil můj vztah a respekt k přírodě, zvířatům a rostlinám. Myslím, že si zasluhují mnohem větší úctu, než jaké se jim dostává. Při svém hledání klidného místa jsme se s Gerardem v roce 1994 usadili v České republice. Stále více jsme si přáli najít místo vhodné pro pořádání seminářů a workshopů.
mmm, tastes good

 
enjoying together V této zemi se cítíme být doma. Lidé jsou zde srdeční a neformální. Vážíme si neposkvrněné přírody, prostoru a klidu. 
Před pěti lety jsme koupili Tuněchodský mlýn a začali uskutečňovat náš dávný sen. Nyní většinu našeho času a energie věnujeme rekonstrukci mlýna a těšíme se z každého kroku, který se nám podaří. 

 
 
 
 


home   kontakt